Türkiye Cumhuriyeti

Paris Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolosluğumuzun Yeni Kançilarya Binasi , 14.03.2010

ÖNEMLİ DUYURU
 
 
 
 
Başkonsolosluğumuzun yeni hizmet binası, 31 Mart 2009 Salı günü “44, Rue de Sèvres 92100 Boulogne-Billancourt”daki yeni adresinde hizmete açılmıştır. 

 
Başkonsolosluğumuz yeni binasına ilişkin  ulaşım bilgileri aşağıda belirtilmiştir.
 
Başkonsololuğumuz yeni binasının krokisine ulaşmak için şu web bağlantısını tıklayınız : kroki.
 
Saygılarımızla vatandaşlarımıza duyurulur.
 
 
ULAŞIM BİLGİLERİ
 
Karayolu ile
 
Başkonsolosluğumuza en yakın çevre yolu (Rouen istikametindeki Batı Çevre Yolu/Périphérique Ouest Rouen) çıkışı “Porte de Saint-Cloud”dur. Bu kapıdan çıktıktan sonra ilk sağ alınarak, “Route de la Reine” yoluna girilmelidir. Bu yol üzerinde yaklaşık 1,5 km ilerledikten sonra, Saint-Cloud köprüsünden önceki kavşakta 3. çıkış alınarak Sèvres Sokağı’na girilmelidir. Bu sokakta 500 metre ilerledikten sonra Başkonsolosluğumuza ulaşılacaktır.
 
Rouen istikametinden A-13 otoyolu ile Paris’e gelenler, “Sèvres/Boulogne-Billancourt” çıkışında (A-13 otoyolunun 3 numaralı çıkışı) Saint-Cloud köprüsünü geçtikten sonra ilk kavşakta birinci/en sağdaki çıkışı alarak Sèvres Sokağı’na girmelidirler. Bu sokakta 500 metre ilerledikten sonra Başkonsolosluğumuza ulaşılacaktır.

Başkonsolosluğumuza en yakın park yeri, Başkonsolosluğumuzla aynı sokakta bulunan, Belediye’ye ait olan 1.000 araç kapasiteli bir otoparktır ( 82, rue de Sèvres).
 
Metro ile
 
Başkonsolosluğumuza en yakın metro istasyonları “Boulogne/Pont de Saint–Cloud” ( 10. hattın son durağı ) ve “Pont de Sèvres” (9. hattın son durağı) istasyonlarıdır.
 
Otobüs ile
 
Başkonsolosluğumuza otobüsle gelmek için “Rueil-Malmaison RER/Pont de Sèvres” istikametindeki 467 sayılı otobüse binilip, “Galllieni” durağında inilmelidir. Bu durak Başkonsolosluğumuzun karşısında bulunmaktadır.
 
Tren ile
 
“Saint-Lazare Garı”nda inenler metrodan 9. hattı alıp, son durak olan “Pont de Sèvres” istasyonunda inmelidirler.
“Montparnasse Garı”nda inenler, metrodan 13. hattı alıp, “Duroc” istasyonunda inmelidirler. Bu istasyonda 10. hattı alıp, son durak olan “Pont de Saint-Cloud” istasyonunda inmelidirler.
“Kuzey (Gare du Nord)” ve “Doğu (Gare de l’Est)” Garları’nda inenler, “RER E” tren hattını almalıdırlar. Bu hattın “Saint-Lazare” istasyonunda inip, bu istasyonda metronun 9. hattını almalı ve bu hattın son durağı olan “Pont de Sèvres” durağında inmelidirler.
 
Tramvay ile
 
Başkonsolosluğumuza tramvayla gelmek için “Défense/İssy-Val de Seine” istikametine giden T2 sayılı tramvayı almalı ve “Parc de Saint-Cloud” istasyonunda inmelidir. Bu istasyonun yakınında bulunan “Pont de Sèvres” istikametine giden 467 sayılı otobüs alınmalı ve “Gallieni” durağına inilmelidir. Bu durak Başkonsolosluğumuzun karşısında bulunmaktadır.