Türkiye Cumhuriyeti

Paris Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

E-pasaport (biyometrik Pasaport) Duyurusu , 11.07.2010

 

 

DUYURU

 

4 Mayıs 2010

 

 

E-PASAPORT (BİYOMETRİK PASAPORT)

 

 

·       İÇİŞLERİ VE DIŞİŞLERİ BAKANLIKLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ORTAK ÇALIŞMA SONUCUNDA, BİYOMETRİK ÖZELİKLERE SAHİP E-PASAPORTLAR   1 HAZİRAN 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN KULLANIMA SUNULACAKTIR.

 

 

·       VATANDAŞLARIMIZ E-PASAPORT BAŞVURULARINI ÜLKEMİZDE 81 İL VE 110 İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİNE, YURT DIŞINDA İSE BAĞLI BULUNDUKLARI KONSOLOSLUKLARA YAPABİLECEKLERDİR.

 

 

·       E-PASAPORT UYGULAMASI KONUSUNDA VATANDAŞLARIMIZI BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANAN E-PASAPORT WEB SİTESİ WWW.EPASAPORT.GOV.TR ADRESİNDE BUGÜNDEN İTİBAREN HİZMETE SUNULMUŞTUR.

 

 

·       SÖZKONUSU WEB SİTESİ ÜZERİNDEN İLETİLECEK BİLGİ TALEPLERİ MÜMKÜN OLAN EN KISA SÜREDE CEVAPLANDIRILACAKTIR.

 

 

·       E-PASAPORT KONUSUNDA OLABİLECEK TÜM SORULARI CEVAPLAMAK VE AYRICA RANDEVU TALEPLERİNİ KARŞILAMAK AMACIYLA KURULAN E-PASAPORT ÇAĞRI MERKEZİ DE 15 MAYIS 2010 TARİHİNDE HİZMETE GİRECEKTİR.

 

 

·       E-PASAPORT ÇAĞRI MERKEZİ’NE ULAŞILABİLECEK TELEFON NUMARASI, +90 (216) 444 30 20’  DİR.

 

 

·       VATANDAŞLARIMIZIN E-PASAPORT BAŞVURUSU İÇİN 23 MAYIS 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN WWW.EPASAPORT.GOV.TR  ÜZERİNDEN VEYA E-PASAPORT ÇAĞRI MERKEZİ’NDEN RANDEVU TALEBİNDE BULUNMALARI DA MÜMKÜN OLACAKTIR.

 

 

·       RANDEVUSU BULUNMAYAN VATANDAŞLARIMIZIN E-PASAPORT BAŞVURULARININ BAŞKONSOLOSLUĞUMUZCA KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN OLMAYACAKTIR.

 

 

·       MAKİNEDE OKUNAMAYAN ESKİ TİP TÜRK PASAPORTLARI DA 24 KASIM 2015 TARİHİNİ GEÇMEMEK KAYDIYLA GEÇERLİLİK SÜRELERİNİN SONUNA KADAR KULLANILABİLECEKTİR.

 

 

SAYGIYLA DUYURULUR

 

T.C. PARİS BAŞKONSOLOSLUĞU