Türkiye Cumhuriyeti

Paris Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türk Hava Kurumu Üniversitesi (thkü) Burs Duyurusu (fransız Vatandaşları Için) , 10.05.2012

 

 

Havacılık ve Uzay Bilimleri alanında eğitim veren ve uluslararası planda faaliyet gösteren Türk Hava Kurumu Üniversitesi  (THKÜ) dünyanın çeşitli ülkelerinden gelebilecek öğrenciler için burs imkânı sunmaktadır.

 

Başvuru kriterleri ve burslu öğrenci alınacak bölümler aşağıda sunulmaktadır.

 

THK Üniversitesi hakkında www.thk.edu.tr adresinden detaylı bilgi edinilmesi mümkün olup, burs başvurusunda bulunmak isteyen adayların başvuru dosyalarını en geç 15 Temmuz 2012 tarihine kadar Başkonsolosluğumuz binasında hizmet vermekte olan T.C. Paris Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğine iletmeleri rica olunur.

 

 

BAŞVURU KRİTERLERİ

 

 

-             Her Elçilik, bulundukları ülkedeki mevcut başarı kriterlerini göz önünde bulundurarak, Türk Hava Kurumu Üniversitesi bursuna başvuran başarılı öğrencilere öncelik verecektir.  Başarılı öğrenciler arasında Türkçe bilen veya Türkçeyi öğrenme aşamasında olan öğrenciler tercih sebebidir.

 

-             Burslu öğrenci, Üniversitemize normal şartlarda ödenmesi gereken öğrenim harcı olan 12.500 ABD Doları (USD)’dan muaf olacaktır. Dolayısıyla, burslu öğrenciler yol masraflarını, günlük giderlerini ve kalacak yer giderlerini ödemek zorundadırlar.

 

-             Üniversitemizin eğitim dili İngilizcedir. Öğrenciler, Üniversitemiz tarafından düzenlenen İngilizce Yeterlik Sınavına girerler. Sınavı geçemeyen öğrenciler bir yıl hazırlık sınıfında eğitim görür, başarılı olduğu takdirde bölümünde öğrenimine başlar.

 

-             Elçiliklere son başvuru tarihi 15 Temmuz 2012 olarak belirtilmiştir. Elçiliklerimizin Üniversitemize dönüşleri ise en geç 30 Temmuz 2012 tarihidir.

 

-             Bursumuza başvuran öğrencilerin Türk vatandaşı olmaması gerekmektedir.

 

 

BURSLU ÖĞRENCİ ALINACAK BÖLÜMLER

 

 

Mühendislik Fakültesi

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

İşletme Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği

Uçak Mühendisliği

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Uzay Mühendisliği

 

Endüstri Mühendisliği

 

 

Makine Mühendisliği

 

 

Mekatronik Mühendisliği