Türkiye Cumhuriyeti

Paris Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

2015 Milletvekili Seçimleri Hakkinda Duyuru/2 , 03.03.2015

 

2015 MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ HAKKINDA DUYURU

 

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek Genel Seçimlerde yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız da bulundukları ülkelerde oy kullanabileceklerdir. 

Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu karar çerçevesinde,
Yurt Dışı Seçmen Kütüğünde Paris Başkonsolosluğuna kayıtlı olan vatandaşlarımız, 8-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında haftasonu günler de dahil olmak üzere saat 10.00-19.00 arasında Başkonsolosluğumuzda kurulacak sandıklarda randevu almaksızın oylarını kullanabileceklerdir.

 

 

Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın seçimlerde oy kullanabilmeleri için;  

-Başkonsolosluğumuza adres beyanında bulunmuş olmaları ve “Yurt Dışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları gerekmektedir.

 

-Bu doğrultuda, vatandaşlarımızın Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) “Yurt Dışı Seçmen” bölümünü ziyaret ederek, “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadıklarını kontrol etmelerinde fayda bulunmaktadır.  

-Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’nde kaydı bulunmayan vatandaşlarımızın ise, Başkonsolosluğumuza şahsen veya posta yolu ile başvurarak adres beyanı yaptırmaları gerekmektedir.  

Seçimlerle ilgili güncel duyurular Başkonsolosluğumuz internet sitesi (paris.bk.mfa.gov.tr) ile Facebook (T.C. Paris Başkonsolosluğu) ve Twitter (@TCParisBK) sayfalarımızdan yayınlanmaya devam edilecektir.

En iyi dileklerimizle,  

T.C. PARİS BAŞKONSOLOSLUĞU