Türkiye Cumhuriyeti

Paris Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Oy Kullanmak İçin Başkonsolosluğumuza Gelecek Vatandaşlarimiza Tavsiyeler , 16.05.2015

OY KULLANMAK İÇİN BAŞKONSOLOSLUĞUMUZA GELECEK VATANDAŞLARIMIZA TAVSİYELER:

-Başkonsolosluğumuza gelmeden önce mutlaka www.ysk.gov.tr internet sitesinde seçmen kaydınızı kontrol ediniz. Yurt dışı seçmen kütüğünde Paris Başkonsolosluğu’na kayıtlı olmayan vatandaşlarımızın Başkonsolosluğumuzda oy kullanmaları mümkün olamamaktadır.

-Başkonsolosluğumuza gelmek için öğleden sonra saatlerini (14:00-19:00 arası) tercih ediniz. Oy kullanma işlemleri saat 10:00’da başlamakta ve sabah erken saatlerde oluşan uzun kuyruklar saat 14:00 civarında sona ermektedir.

-Başkonsolosluğumuza gelirken nüfus cüzdanınızı veya Türk pasaportunuzu mutlaka yanınızda bulundurunuz. Fransız makamlarınca verilen kimlik belgeleri seçim işlemleri için kabul edilmemektedir.

-Başkonsolosluğumuza ulaşım için toplu taşıma araçlarını tercih ediniz. Ulaşım yöntemleri konusunda detaylı bilgiler önceki duyurularımızda mevcuttur.

-Hafta içi günlerde saat 13:00’e kadar Başkonsolosluğumuza geldiğiniz takdirde, oyunuzu kullanmadan önce konsolosluk işlemlerinizi de yaptırabilirsiniz.

-Oy kullanma süreci 31 Mayıs Pazar günü saat 19:00’da sona erecektir. Son güne kalmadan oyunuzu ilk fırsatta kullanmaya gayret gösteriniz.

8-15 Mayıs döneminde Başkonsolosluğumuzda oy kullanan 12.000’den fazla vatandaşımıza gösterdikleri ilgi ve anlayıştan ötürü teşekkür ederiz.