Türkiye Cumhuriyeti

Paris Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Hakkında Duyuru-2 , 28.08.2015

Seçmen kayıtlarını Yüksek Seçim Kurulu'nun internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) kontrol eden vatandaşlarımızın, kayıtlarında değişiklik/düzeltme yapmayı talep etmeleri halinde, Başkonsolosluğumuza başvurarak en kısa zamanda adres beyanı yapmaları gerekmektedir.

YSK tarafından yeni alınan karar doğrultusunda;

  • Posta ile gönderilen adres beyanlarının son kabul tarihi 2 Eylül 2015 saat 07:00 (Fransa saati);

  • Şahsen adres beyan başvurularının son kabul tarihi ise 10 Eylül 2015 saat 16:00 (Fransa saati) olarak belirlenmiştir.

  • Posta ile yapılan başvurularda, postanın Başkonsolosluğumuza ulaştığı tarih ve saat esas alınacaktır. 2 Eylül saat 07:00’den sonra postayla ulaşan başvurular kabul edilemeyecektir.

  • Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne yönelik itiraz ve adres beyan başvuruları 2-10 Eylül arasında sadece şahsen yapılabilecektir.

  • Adres beyanı için şahsen başvuruların, hafta içi olağan mesai saatlerinde (09:00-17:00) yapılması mümkündür.Konunun taşıdığı önem çerçevesinde, haftasonu yapılacak şahsen başvuruları kabul etmek üzere Başkonsolosluğumuzda 5-6 Eylül Cumartesi-Pazar günleri 10:00-16:00 saatleri arasında ayrıca nöbetçi memur bulundurulacaktır.


Seçimlere ilişkin detaylar Başkonsolosluğumuz internet sitesi (paris.bk.mfa.gov.tr) ile Facebook (T.C. Paris Başkonsolosluğu) ve Twitter (@TCParisBK) sayfalarımızdan yayınlanmaya devam edilecektir.

 

En iyi dileklerimizle,

T.C. PARİS BAŞKONSOLOSLUĞU