Türkiye Cumhuriyeti

Paris Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Hakkında Duyuru-4 , 03.09.2015

Görev bölgemizdeki vatandaşlarımızın 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Başkonsolosluğumuzda oy kullanmalarına ilişkin bilgiler aşağıda sunulmaktadır:

1. Yurt Dışı Seçmen Kütüğünde Paris Başkonsolosluğuna kayıtlı olan vatandaşlarımız, 8-25 Ekim 2015 tarihleri arasında haftasonu günler de dahil olmak üzere 10.00-19.00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuzda kurulacak sandıklarda randevu almaksızın 18 gün süre ile oylarını kullanabileceklerdir.

2. Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın seçimlerde oy kullanabilmeleri için;

 -Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’nde mutlaka Paris Başkonsolosluğuna kayıtlı olmaları gerekmektedir.

 -Bu doğrultuda, vatandaşlarımızın Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) “Yurt Dışı Seçmen” bölümünü ziyaret ederek, “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ndeki kayıtlarını kontrol etmelerinde fayda bulunmaktadır. Adres kaydı değişikliği için son başvuru tarihi 10 Eylül saat 16:00’dır.

-Oy vermeye gelen vatandaşlarımızın, üzerinde T.C. kimlik numarası kayıtlı olan fotoğraflı nüfus cüzdanı ya da pasaport bulundurmaları gerekmektedir. Fransız veya başka bir ülke makamlarınca verilen kimlik belgeleri ve oturma kartları seçim işlemlerinde kabul edilmemektedir.

3. Seçim dönemi boyunca, Başkonsolosluğumuzda hafta içi günlerde mesai saatler içerisinde (saat 13:00’e kadar) konsolosluk hizmeti verilmeye devam edilecektir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde ise konsolosluk hizmetleri kapalı olacaktır.

Vatandaşlarımızın seçim mahalline  toplu taşıma araçlarıyla ve mümkün mertebe hafta içi günlerde gelmeleri önemle tavsiye edilmektedir.

Başkonsolosluğumuza ulaşım imkanlarına ilişkin detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde ayrıca duyurulacaktır.

Vatandaşlarımıza saygılarımzla duyurulur.

T.C. PARİS BAŞKONSOLOSLUĞU