Türkiye Cumhuriyeti

Paris Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Noter İşlemlerinde Randevu Sistemine Geçilmesine İlişkin Duyuru , 26.02.2016

Vatandaşlarımıza sunulan konsolosluk hizmetlerinin daha etkin ve hızlı şekilde yürütülebilmesi amacıyla, noter işlemleri için Başkonsolosluğumuza yapılacak başvurularda 14 Mart Pazartesi gününden başlamak üzere randevu sistemi uygulamasına geçilecektir.

Bu çerçevede önemli hususlar aşağıda sunulmaktadır.

-Randevu işlemleri sadece http://www.konsolosluk.gov.tr adresinden yapılabilmektedir. Telefonla veya e-postayla randevu alınması mümkün olamamaktadır.

-Başkonsolosluğumuza yapılan dövizle askerlik ve pasaport başvurularında da randevu sistemi uygulaması devam etmektedir.

-Noter, dövizle askerlik ve pasaport işlemleri için başvuruda bulunacak vatandaşlarımızın www.konsolosluk.gov.tr internet sitesinden e-randevu bölümü altında “Paris Başkonsolosluğu”nu seçerek randevu kayıtlarını yaptırmaları ve randevu günlerinde nüfus cüzdanları ve gerekli belgeleriyle birlikte Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat ederek sıra numarası almaları gerekmektedir.

-Randevu kaydı bulunmayan vatandaşlarımızın noter, dövizle askerlik ve pasaport işlemi başvurularının kabul edilmesi mümkün olamayacaktır.

-Randevu işlemleri T.C. kimlik numarasıyla yapılmaktadır ve her bir kişi için ayrı randevu alınması gerekmektedir. Herhangi bir nedenle randevu gününde Başkonsolosluğumuza gelemeyecek olan veya randevu saatlerini değiştirmek isteyen vatandaşlarımızın www.konsolosluk.gov.tr internet sitesinde gerekli adımları takip ederek iptal/değişiklik işlemi yapmaları önem arzetmektedir.

-Randevu sistemi yalnızca “...@yahoo.fr, ...@gmail.com, ...@hotmail.com” gibi e-posta adreslerini geçerli kabul etmektedir. Bu itibarla, ....@gmx.com, .....@facebook.com gibi uzantıları olan e-posta adresleriyle randevu alınamamaktadır.

-Tüm konsolosluk işlemleri için gerekli belgeler hakkında Başkonsolosluğumuzun web sitesinin (www.paris.bk.mfa.gov.tr) “Bilgi Notları” bölümünde detaylı bilgiye ulaşılması mümkündür.

Vatandaşlarımıza saygılarımızla duyurulur.